Sigara Bıraktırma Polikliniği
Sigara sağlığa zararlı olmasına rağmen birçok kişi bunu bile bile sigara kullanmaktadır. En yaygın görülen zararlı alışkanlıkların içinde en başı çeken sigara vücuda birçok zarar vermekte ve uzun süre sigara kullanan kişilerde maalesef hastalıkların geri dönüşü mümkün olmamaktadır.

NEDEN SİGARAYI BIRAKMALIYIM?

SİGARAYI BIRAKMANIN YARARLARI

Sağlık yararları

Sigarayı bırakmanın faydaları hemen başlar.

 

Sosyal yararları


  • Evde, işyerinde arkadaş ortamında sigara içmeyen ve siz içtiğiniz için rahatsız olanlar ve sevdikleriniz artık dumana maruz kalmayacaktır.
  • Çocuklara iyi örnek olabileceksiniz; onları pasif içicilikten kurtarıp kulak iltihabı, bademcik iltihabı, sinüzit, bronşit, hışıltılı solunum, astım gibi hastalıklara yakalanma risklerini azaltacaksınız.
  • Çevrenizdeki insanlara örnek olarak onların da bırakmasını kolaylaştıracaksınız.
  • Eviniz, arabanız, giysilerinize sinmiş sigara kokusu kaybolacağından çevreyi rahatsız etmeyeceksiniz.

Ekonomik yararları


  • Sigaraya ayırdığınız para cebinizde kalacağı için tasarruf etmiş olacaksınız.
  • Sigaranın neden olduğu hastalıklar nedeniyle doktor, hastane, tedavi giderleriniz azalacaktır.
 
Hastanemizde hafta içi her gün Sigarayı Bırakma Polikliniği hizmeti verilmektedir. Sİzde sigarayı bırakmak istiyorsanız fakat bırakamayacağınızı düşünüyorsanız, merak etmeyin sigarayı bırakabilirsiniz.
Sigarayı bırakmanızda size uzman hekimlerimizle destek oluyoruz. Daha önce Hastanemize başvurarak sigarayı bırakmayı başaran binlerce kişi gibi sizde sigara bağımlılığınızdan kurtulup sigarasız bir hayata geçiş yapabileceksiniz.
Sigarayı bırakmanız için yapmanız gereken tek şey; MHRS üzerinden Hastanemizin Sigarayı Bırakma Polikliniği hekimlerine randevu alarak Hastanemize başvurmanızdır.


Randevu alma işlemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİMİZ 
Not: Bu sayfada kullanılan bazı bilgiler ve fotoğraflar https://alo171.saglik.gov.tr/ adresinden alınmıştır.